Dnes je: 23. 10. 2020 Meniny má: Kvetoslava
Naše Kysuce

Ubytovanie Kysuce

Top linky z Kysúc

Info z Čadce

Osobnosti KysúcTuriec online

Reštaurácia Príma

Turzovka a Kęty - partnerstvo s novými výzvami

TURZOVKA - Už je to takmer dvanásť rokov, čo sa samosprávy miest Turzovka a Kęty dohodli na vzájomnej spolupráci v rôznych oblastiach spoločenského života. Napriek zmenám po minuloročných komunálnych voľbách vo vedení obidvoch partnerských miest, sa zišli noví predstavitelia samospráv na úvodnom stretnutí, aby deklarovali záujem o ďalšiu spoluprácu. Vo štvrtok 12. februára prijal primátor JUDr. Ľubomír Golis delegáciu  na čele s burmistrzom dr. Inz. Krzysztofom Janom  Kleczarom.

Na stretnutí sa venovali návrhu foriem spolupráce do nasledujúceho programového obdobia na roky 2014-2020. Rokovali o možnosti spoločného stretnutia zamestnancov oboch úradov, možnosti stretnutí odborných komisií, ktoré pracujú pri oboch Mestských zastupiteľstvách. Turzovské vedenie informovalo o kultúrnych, spoločenských a športových podujatiach na tento rok a pozvalo svojich poľských partnerov na  44. ročník Beskydských slávností ako aj podujatia počas Turzovského leta a oslavy k 400. výročiu farnosti, ktoré sa uskutočnia na jeseň tohto roka. Zároveň naša samospráva  prijala pozvanie na pestré podujatia, ktoré organizuje mesto Kęty pod svojou záštitou.
Stretnutie splnilo svoje ciele a vytvorilo predpoklad pre ďalšiu plodnú spoluprácu nielen medzi samosprávami, mestskými organizáciami, ale aj občianskymi združeniami pôsobiacimi na územiach oboch partnerských miest.

Ďalšie články z kategórie Politika

  • Nemeckým investorom sa v Žilinskom kraji darí
  • Poslanec Podmanický o programovej konferencii
  • Župa bude hospodáriť s viac ako 167–miliónovým rozpočtom
  • Vyhlásenie mimoriadnej situácie
  • Ruský veľvyslanec Fedotov navštívil Turzovku