Dnes je: 26. 09. 2021 Meniny má: Edita
Naše Kysuce

Ubytovanie Kysuce

Top linky z Kysúc

Info z Čadce

Osobnosti KysúcTuriec online

Reštaurácia Príma

Mestský Dom seniorov v Čadci otvoria pre klientov

ČADCA - Prvý Mestský Dom seniorov v Čadci bude viesť Emília Hanuláková. Do vedenia zariadenia ju schválili mestskí poslanci na poslednom zasadnutí. Budúca riaditeľka p. Hanuláková riadila podobné zariadenie Žilinského samosprávneho kraja. Teraz je v službách mesta.

Nový Dom seniorov na ulici Andrea Hlinku dokončili na konci minulého roka. Izby postupne obsadí približne 50 klientov s kompletným celodenným servisom. Na území mesta fungujú 3 zariadenia, všetky riadi vyšší územný celok. Domovy praskajú vo švíkoch. Nové zariadenie na ulici Andrea Hlinku je prvé pod správou mesta.

Domov pre seniorov zrekonštruovali z budovy bývalej Základnej školy A. Hlinku. Rekonštrukcia a prestavba stála približne 1,5 mil. EUR. Mesto hradilo z vlastných peňazí viac ako 300 tis. Eur.

V budove domova je veľkokapacitná jedáleň, ktorá by sa mala postarať aj o dôchodcov v rámci mesta, alebo o občanov s nepriaznivým zdravotným stavom. Donáškou stravy môže vypomôcť i blízkej nocľahárni a útulku pre bezdomovcov. Počíta sa i s takzvanou odľahčovacou službou, čo znamená, že pre blízku osobu, ktorá bude mať záujem postarať o svojho príbuzného - bude k dispozícii priestor na odpočinok.

Ďalšie články z kategórie Región

  • Na župe darovali už viac ako sto litrov krvi
  • Od nedele čakajú cestujúcich zmeny
  • Podpísali zmluvu na výstavbu kysuckej D3
  • Novú cestu už má aj Ochodnica
  • Záujemcovia o vianočné trhy môžu posielať prihlášky