Dnes je: 26. 09. 2021 Meniny má: Edita
Naše Kysuce

Ubytovanie Kysuce

Top linky z Kysúc

Info z Čadce

Osobnosti KysúcTuriec online

Reštaurácia Príma

90. rokov DHZ v Rakovej

RAKOVÁ - V sobotu 15. októbra 2016 dobrovoľný hasičský zbor v našej obci oslavoval 90. výročie založenia DHZ. Už o 13. hod. niektorí členovia DHZ Raková navštívili miestny cintorín, kde položili kytice zakladajúcim členom.

O 15. hodine sa pozvaní hasiči a hostia stretli v hasičskej zbrojnici, kde si mohli pozrieť výstavu trofejí za 90 rokov a výstavu fotografií. Potom sa všetci pobrali slávnostným sprievodom na svätú omšu, ktorú celebrovali Ján Uskoba a Roman Skolozdra. Sprievod viedla historická hasičská striekačka, ktorú ťahal záprah a sprevádzal ho aj obecný rozhlas. Na svätej omši pán farár Ján Uskoba požehnal nový hasičský prápor.

Po omši sa mohli hostia aj domáci občerstviť pri chutnom guláši, ktorý pripravili poľovníci z Rakovej, pri pivku a kofole, ktoré poskytol Jozef Čišecký ako sponzorský dar.

Slávnostnú schôdzu viedol tajomník DHZ Raková Miroslav Mareček. V úvode predseda Ľudovít Kováčik vyzdvihol vynikajúce základy, ktoré postavili zakladatelia zboru, ďalej vyzdvihol úspechy rakovských hasičov na súťažiach. Podotkol, že všetci by sme mali ťahať za jeden povraz, a nie oddeľovať sa, a potom bude všetko fungovať ako jeden celok.

Ďalšie články z kategórie Región

  • Na župe darovali už viac ako sto litrov krvi
  • Od nedele čakajú cestujúcich zmeny
  • Podpísali zmluvu na výstavbu kysuckej D3
  • Novú cestu už má aj Ochodnica
  • Záujemcovia o vianočné trhy môžu posielať prihlášky