Dnes je: 18. 08. 2018 Meniny má: Elena, Helena

Osobnosti Kysúc

Turiec online

Reštaurácia Príma

Prvé výhry pre Milošovú a Ceit

ČADCA - Zápas majstrov vyhral Hbk Kysucké Nové Mesto, Matej Rendek z Hbk Ceit Žilina si pripísal desať bodov (6 + 4) a Miro Rapant s Jozefom Papíkom položili Lodno na lopatky.

Výsledky 5. Kola ZLKHÚ 2015

Hbc Moto Integrator Čadca – Hbk Ceit Žilina 2:10 (1:5, 0:2, 1:3)

Góly (asistencie): 2. Marián Oškrobaný (Lukáš Černecký), 42. Adam Kotvas (Adam Švábik) – 8. Peter Čelko (Matej Rendek, Róbert Prívara), 9. Matej Rendek (Peter Čelko), 11. Matej Rendek, 11. Matej Rendek (Peter Čelko), 12. Matej Rendek (Peter Čelko), 26. Róbert Prívara (Matej Rendek), 30. Miloš Filipovič (Matej Rendek), 36. Róbert Prívara (Matej Rendek), 38. Matej Rendek (Róbert Prívara), 43. Matej Rendek (Róbert Prívara). Strely: 19/33.

Brankári: Martin Mosor (69,69 %) – Peter Hájnik (89,47 %).
Hráči zápasu: Marián Oškrobaný - Matej Rendek.

Moto integrator začal dobre, keď už v druhej minúte viedol z hokejky Maja Oškrobaného. Ceit sa rozbehol „až“ v ôsmej minúte. Stav stretnutia vyrovnal Peter Čelko aby začal gólový koncert svojho spoluhráča Mateja Rendeka. Ten dokázal ešte v prvej tretine streliť štyri góly a na jeden prihrať. Moto integrator sa poučil z prevej tretiny, no už nepremenil toľko šancí, aby mohol súperiť o body do tabuľky. Matej dovŕšil svoj bodový koncert a pridal ďalšie dva góly a tri asistencie. Peknou strelou do ľavého horného rohu Mosorovej svätyne sa blysol Róbert Prívara.

Hbk Raková – Hbk Kysucké Nové Mesto Predators 5:1 (1:0, 2:1, 2:0)

Góly (asistencie): 5. František Ujházi (Marek Heglas), 19. Anton Smreček (Lukáš Jašurek, Matej Papík), 28. Tomáš Urbaník (František Ujházi, Marek Heglas), 32. František Ujházi (Tomáš Urbaník), 39. Martin Mravec (Marek Heglas) – 20. Miloš Fuják (Juraj Belica). Strely: 25/11.

Brankári: Tomáš Nevedel (90,90 %) – Martin Romančák (80 %).
Hráči Zápasu: Marek Heglas – Miloš Fuják.

Predátori aj s vynikajúcim Jurajom Belicom, chceli Rakovej pripraviť prvú prehru v sezóne a začali z ostra. Tomáš Nevedel riešil niekoľko nebezpečných situácií. Keď sa jeho tím „zoznámil“ so súperom, otváral skóre zápasu František Ujházi. Najlepší strelec tímu sa na výsledku podieľal tromi bodmi (2+1) a rovnako ako Marek Heglas (0 + 3), pomohol svojim spoluhráčom k piatej výhre. Tá sa ale vôbec nerodila ľahko, hoci výsledok hovorí jednoznačne, dobre zachytal Martin Romančák. Mal viac práce ako jeho náprotivok a predviedol niekoľko pekných zákrokov.

Svrčinovec Eagles – Hbc Panthers Skalité 4:8 (1:1, 3:3, 0:4)

Góly (asistencie): 13. Milan Gončár (Michal Kulla), 18. Vladimír Špilák, 28. Milan Gončár (Michal Najdek), 29. Milan Gončár (Michal Najdek) – 13. Patrik Grochal (Róbert Drábik), 16. Stanislav Drábik (Patrik Grochal, Róbert Drábik), 23. Martin Tomica (Stanislav Kristek), 30. Stanislav Kristek (Róbert Drábik, Stanislav Drábik), 31. Tomáš Firek (Stanislav Kristek), 37. Martin Tomica (Róbert Drábik, Tomáš Firek), 40. Róbert Drábik (Tomáš Firek, Patrik Grochal), 44. Stanislav Kristek (Róbert Drábik, Stanislav Drábik). Strely: 29/38.

Brankári: Daniel Kupka (78,94 %) – Miroslav Firek (82,75 %).
Hráči zápasu: Milan Gončár – Stanislav Kristek.

Tretí zápas hracieho dňa začal lepšie Svrčinovec Eagles. Milan Gončár otvoril skóre vďaka tečovanej strele. Panteri ale ostali v hre, keď prakticky vzápätí vyrovnával Patrik Grochal z odrazenej strely Roba Drábika. Podobný scenár sa písal do konca druhej tretiny. Po tridsiatich minútach hry bol stav nerozhodný – 4:4. V tej tretej si Panteri privlastnili vedenie gólom Tomáša Fireka. Svrčinovec mal niekoľko sľubných príležitostí, ale nepremenil ani jednu, čo trestali Skaliťania z hokejky Martina Tomicu. Víťazstvo si poistili ďalšími dvoma gólmi z hokejky Roba Drábika a Stana Kristeka. Mladý obranca odohral veľmi dobrý zápas, za čo si vyslúžil honor hráča zápasu.

Hbk Kysucké Nové Mesto – Dream team 5:3 (1:0, 3:3, 1:0)

Góly (asistencie): 11. Michal Ondrúšek, 28. Igor Šmiček (Michal Ondrúšek), 29. Andrej Miške (Igor Šmiček, Branislav Kultán), 29. Michal Palarec (Michal Ondrúšek), 45. Michal Ondrúšek – 19. Miroslav Miko (Adrián Holešinský), 21. Adrián Holešinský (Miroslav Miko), 24. Vladimír Najdek (Matej Kupka). Strely: 27/19.

Brankári: Jozef Janči (84,21 %) – Daniel Jašurek (81,48 %).
Hráči zápasu: Michal Palarec – Miroslav Miko.

Na zápas kola a možno aj doterajšej Zimnej ligy sa tešilo veľa priaznivcov. Kto mal lístky do prvej rady v Mestskej športovej hale, mohol byť spokojný. Hokejbalové predstavenie, aké predvádzali protagonisti tohto zápasu znieslo prísne kritéria. Technický a rýchly hokejbal okorenený peknými gólmi potešil oko diváka. Dream team si dokázal vypracovať vedenie už 3:1.Najprv Miro Miko dorážal v skrumáži a potom si Aďo Holešinský nabehol pred bránu Jožka Jančiho a nekompromisne skóroval. O tri minúty na to sa delovkou od stredu ihriska prezentoval Vlado Najdek. Dream mal nakročené k víťazstvu, no KNM sa nezdoláva ľahko. Chalani majú tvrdý korienok a šikovné ruky Michala Ondrúška. Kapitán „čiernych“ strelil dva góly a na dva prihral. Do tabuľky strelcov sa zapísal aj Andrej Miške s Mišom Palarcom, ktorý zaznamenal víťazný gól zápasu.

Hbk Milošová Stars – Hbk Lodno Sharks 7:3 (4:0, 2:0, 1:3)

Góly (asistencie): 7. Jozef Papík (Jaroslav Vrtena), 10. Miroslav Rapant, 11. Martin Hajnoš (Jozef Papík), 14. Jozef Papík (Patrik Zwyrtek), 17. Miroslav Rapant (Jozef Papík), 23. Jozef Papík (Miroslav Rapant), 31. Jozef Papík (Miroslav Rapant) – 36. Jaroslav Backo (Tomáš Šamaj), 40. Daniel Vlček (Jaroslav Backo), 45. Lukáš Jakubík. Strely: 24/18.

Brankári: Kristián Špilák (88,88 %) – Adam Hudec (70,83 %).
Hráči zápasu: Jozef Papík – Jaroslav Backo.

Odísť na kávu a tyčinky bola chyba každého, kto tak urobil počas prvej tretiny posledného zápasu 5. Kola ZLKHÚ 2015. Nevidel totiž hviezdny gólostroj chalanov z Milošovej. Nabudení k ďalším bodom viac túžili vyhrať a brankára hostí, inak svojho dobrého kamaráta Adama Hudeca, vôbec nešetrili. Jožko Papík, Miro Rapant a Martin Hajnoš prestrieľali Milošovú k prvej výhre v súťaži. Do tretej tretiny vstupovali so šesťgólovým náskokom. Lodno stihlo korigovať výsledok troma gólmi. Jaro Backo jeden dal a na druhý prihrával Danovi Vlčkovi, ale už bolo neskoro pomýšľať na obrat v zápase. Lodnu dnes chýbal Fero Janáčik, ktorý sa doliečuje po zranení a operácií kľúčnej kosti. Na diaľku mu želáme uzdravenie a skorý návrat na hokejbalové ihriská.

Kysucká hokejbalová únia, foto: Lenka Mikovčáková