Dnes je: 26. 09. 2021 Meniny má: Edita
Naše Kysuce

Ubytovanie Kysuce

Top linky z Kysúc

Info z Čadce

Osobnosti KysúcTuriec online

Reštaurácia Príma

Hasičská súťaž vo Vyšnom Kelčov

VYSOKÁ NAD KYSUCOU - Hasičská súťaž O putovný pohár starostu obce Vysoká nad Kysucou 1. ročník TFA vo Vyšnom Kelčov Hasiči z DHZ Horný Kelčov sa rozhodli v sobotu 08. 10. 2016 usporiadať vo Vyšnom Kelčove v areáli ZŠ Horný Kelčov netradičnú súťaž v silovom hasičskom viacboji tvz. TFA: Modifikácia disciplíny TFA – je simulácia zásahovej činnosti v zásahovom odeve pre hasičov so vzduchovým dýchacím prístrojom ako záťaž pre kategóriu MUŽI a ŽENY.

Súťaže sa zúčastnilo 25 súťažiacich  z toho 18 mužov a 7 žien. Putovné poháre, ktoré do súťaže venovala obec Vysoká nad Kysucou si odniesli naši susedia spoza hraníc v kategórii mužov Jozef Černíček s SDH Jestřábi a v kategórii žien Vladislava Kalná s SDH Jarcová. Ocenenia však vďaka sponzorom súťaže boli odovzdané viacerým súťažiacim. Sponzori súťaže: obec Vysoká nad Kysucou, Mgr. Anton Varecha, Peter Adamec, p. Grežďo, rodina Pavelková, rodina Ďurčanská, Uzeniny KRASNO, Daniel Lysík, Knežek s.r.o.

V závere súťaže riaditeľka DPO OV Čadca p. Marta Baloščáková poďakovala a s úžasom ocenila všetkých súťažiacich za pekné výkony. Starosta obce Vysoká nad Kysucou Mgr. Anton Varecha poďakoval celému organizačnému výboru a všetkým súťažiacim za účasť. Najväčšie poďakovanie však patrí Lukášovi Vojvodíkovi z SDH Veľké Karlovice, ktorý bol hlavným rozhodcom celej súťaže a hlavne pomohol členom DHZ Horný Kelčov zorganizovať kvalitnú súťaž.

Text: Bc. Andrea Strížová

Ďalšie články z kategórie Šport

  • Vianočná rozlúčka s bazénom
  • 33. ročník Krasňanskej desiatky
  • KHL: Marián Mosor riešil 49 striel!
  • Vzpierači z Krásna excelovali
  • KHL: Favoriti potvrdili predpoklady