Dnes je: 26. 09. 2021 Meniny má: Edita
Naše Kysuce

Ubytovanie Kysuce

Top linky z Kysúc

Info z Čadce

Osobnosti KysúcTuriec online

Reštaurácia Príma

KHL: Marián Mosor riešil 49 striel!

ČADCA - Z vyrovnaného zápasu sa stalo dobývanie jednej brány. Strážcu svätyne Druckerov musela po zápase so Suchými dresmi páliť výstroj. Zachytil na nej neuveriteľných 45 striel. Podzávoz potvrdil rolu lídra tabuľky a porazil obhajcu titulu z Dream team. Predatori prelomili bodové suchoty a sú v hre o play-off. (Ilustračné foto KHÚ: Marián Mosor v akcii.)

VÝSLEDKY KHL - Nedeľa, 22. 10. 2016

Hbc Čadca Podzávoz – Dream team 4:3 (2:2, 1:1, 1:0)

Gól (asistencie): 09:29 Martin Konvička (Ondřej Rucki), 11:49 Martin Mravec (Rudolf Kučák, Tomáš Urbaník)(VPR), 23:05 Marek Mudrík (Tomáš Urbaník), 32:39 Rudolf Kučák (Tomáš Bajánek, Martin Mravec) – 04:39 Slavomír Ondrušek (Vladimír Špilák), 05:32 Anton Kuffa (Milan Gončár), 29:50 Milan Gončár.

Strely: 24/16. Vylúčenia na 2 min.: 3/2. Presilové hry: 2/0. Oslabenia: 0/0.
Brankári: Marián Mravec (81,25 %) – Daniel Kupka (83,33 %).
Hráči zápasu: Marián Mravec – Milan Gončár.

Zápas naberal na tempe a vrcholil v strednej časti hry. Hoci sa majster pasoval so zostavou, otváral skóre a viedol už 0:2! Presadili sa Slavomír Ondrušek a Anton Kuffa. Obidva góly padli po takmer podobnej chybe Podzávozu, ktorý až trestuhodne nechával zručných hráčov hostí vybiehať do protiútokov. Jeden krát sa dokonca ocitli traja žlto-modrí pred Mariánom Mravcom. Ten si nechal niekoľko zákrokov v talóne a podržal svojich. Potupný obrat začínala posila v zostave lídra tabuľky. Nikým nekrytý strieľal Martin Konvička - 1:2. Vyrovnanie prišlo v presilovej hre.  Daniel Kupka mal zaclonený výhľad a spoľahlivý Martin Mravec trafil pravý dolný roh jeho brány – 2:2. Podzávoz sa ujal prvý krát vedenia v 24. minúte. Akciu z buly dokončil dorážajúci Marek Mudrík. Obhajca titulu KHL nechcel predať kožu lacno. Vysilení, ale dôslední hráči chceli bodovať. Na 3:3 vyrovnával Milan Gončár. Hráč zápasu mal svoj deň a k asistencií pridal aj gól. Tretia tretina bola viac o dobývaní brány hostí. Podzávoz roztáčal kolotoč pred Kupkom ale ten si vedel poradiť. Na dorážku Ruda Kučáka však už nedosiahol. Akciu na jeden dotyk začínal Martin Mravec. Dream team bol blízko vyrovnaniu vďaka šanci Ľuda Hajduka. Skúsený strelec však neprestrčil loptičku pomedzi Mravcové betóny.

Hbk KNM Predators – Hbc Čierne-Skalité 10:2 (3:0, 2:1, 5:1)

Gól (asistencia): 00:38 Miroslav Ochodničan (Michal Remenec), 10:11 Martin Koričár, 10:23 Peter Macúš, 27:03 Miroslav Ochodničan, 28:52 Miroslav Ochodničan (Ivan Dupkala)(PP), 33:15 Ivan Dupkala (Daniel Vlček), 33:38 Juraj Káčerík (František Janáčik), 35:31 Michal Remenec, 37:26 Ivan Dupkala (Peter Macúš), 40:10 Michal Remenec (Miroslav Ochodničan) – 26:31 Dávid Kulla (Ivan Cyprich, Lukáš Urbanek), 43:47 Adam Sloviak (Lukáš Urbanek).

Strely: 35/18. Vylúčenia na 2 min.: 3/1. Presilové hry: 1/0. Oslabenia: 0/0.
Brankári: Matúš Papajčík (88,88 %) – Patrik Stenchlák (71,42 %).
Hráči zápasu: Miroslav Ochodničan – Lukáš Urbanek.

Pokiaľ chcú držať krok s prvou šestkou, museli bodovať. Reč bola o oboch celkoch, pretože mali do tohto zápasu na konte bodov nulu. Lepšie začali domáci. Predátori si vypracovali šancu už v 38 sekunde. Presadil sa Miro Ochodničan. Úspešný strelec dosiahol v zápase hetrik a honor najlepšieho hráča zápasu. Čierne-Skalité šlo do súboja s vervou. Svojho súpera sa nezľakli, no proti ich ofenzíve stál Matúš Papajčík. Ako sme mohli vidieť, niekoľko krát podržal svoj tím. V zostave domácich sa ukázal Michal Remenec. Urastený hráč so skúsenosťami z extraligy predviedol dobrý výkon, ktorý okorenil dvoma gólmi a jednou asistenciou. Predátori sa napokon tešili z víťazstva 10:2. Desiaty gól dávala práve čerstvá posila. Čierne-Skalité sa tiež dokázalo presadiť. Úspešnými strelcami boli Dávid Kulla a Adam Sloviak. V oboch zásahoch mal prsty Lukáš Urbanek. Predators má vďaka výhre bližšie k play-off. Hoci ďalší traja konkurenti majú zápas k dobru, práve o tieto tri postupové priečky bude ešte veľký záujem.

Hbk Drucker Horelica – KHK Suché dresy 2:4 (1:0, 0:4, 1:0)

Gól (asistencie): 07:33 Ján Želiecký, 42:24 Michal Kubišta (Tibor Gašperák) – 16:27 Stanislav Drábik, 20:58 Martin Marko (Róbert Drábik), 22:07 Stanislav Drábik, 24:36 Róbert Drábik (Martin Marko).

Strely: 21/49. Vylúčenia na 2 min.: ½. Presilové hry a oslabenia: 0/0.
Brankári: Marián Mosor (91,83 %) – Jakub Grochal (90,47 %).
Hráči zápasu: Martin Marko – Marián Mosor.

Horelica začala lepšie. Po úvodnom „oťukávaní“ skóroval v 8. minúte Ján Želiecký – 1:0. Hostia sa postupne dostávali do tempa a tento gól ich nerozhodil. V druhej tretine sa rozihral gólový koncert Suchých dresov. Štyri kúsky v sieti Mariána Mosora zabezpečili pohodlné vedenie a novú energiu do zápasu. Treba povedať, že to neboli hocijaké strely. Najmä druhý príspevok Stana Drábika sa musel páčiť aj prihliadajúcim divákom. Umiestnený pod brvno patril ku gólom kola. Pekne umiestnenú strelu predviedol aj Martin Marko. Spoluprácu s Robom Drábikom si zopakoval ešte pri štvrtom góle, no v opačnom garde. Po inkasovaní „štvorky“ ostal Drucker zaskočený. Obraz hry sa rázom zmenil na dobývanie jeho brány. Strážca svätyne domácich držal svoj tím nad vodou po celý zápas. Čelil rekordnému počtu striel. Neuveriteľných 45 zákrokov posunulo jeho percentá nad hranicu 90 %! Drucker dokázal korigovať z ojedinelej akcie v závere zápasu, na ktorej konci bol Michal Kubišta - 2:4.

Text: KYSUCKÁ HOKEJBALOVÁ ÚNIA

Ďalšie články z kategórie Šport

  • Vianočná rozlúčka s bazénom
  • 33. ročník Krasňanskej desiatky
  • Vzpierači z Krásna excelovali
  • KHL: Favoriti potvrdili predpoklady
  • Hasičská súťaž vo Vyšnom Kelčov