Dnes je: 05. 08. 2021 Meniny má: Hortenzia
Naše Kysuce

Ubytovanie Kysuce

Top linky z Kysúc

Info z Čadce

Osobnosti KysúcTuriec online

Reštaurácia Príma

Havarijný most Horelica sprevádzkujú už v máji

Čadca - Vyplýva to zo stretnutia primátora Milana Guru s ministrom dopravy Jánom Počiatkom, s poslancom NR SR Jánom Podmanickým a s predsedom ŽSK Jurajom Blanárom. Rezortný šéf zavítal dnes 24. apríla 2013 do Čadce na obhliadku havarijného mosta. Zo zverejnených informácií vyplýva, že spevňovanie mostnej konštrukcie dokončia v priebehu nasledujúceho mesiaca.

Krátku odstávku čaká aj tunel Horelica, pre pravidelnú údržbu, ktorá sa bude konať 17. až 19. mája 2013. Dobrá správa je, že dopravu to nijako neohrozí, práce budú prebiehať len v noci.

Staré železničné priecestie predsa len ožije

Zodpovední zabezpečia prepravu zo Žiliny do Čadce. Kým uzavrú tunel, sprístupnia provizórne železničné priecestie na ul. A. Hlinku.

Mesto na túto dobu obojsmerne sprejazdní ul. A. Hlinku, premiestni autobusové zastávky a odstráni parkovací systém. Dočasné riešenie bude trvať tri dni v termíne 17. až 19. mája 2013.

Zo stretnutia primátora s ministrom ďalej vyplýva, že starý Horelický most nahradí nový. Bude súčasťou čadčianskeho obchvatu. Po dokončení výstavby, pôvodný, nateraz rekonštruovaný most - zbúrajú.

Ďalšie články z kategórie Politika

  • Nemeckým investorom sa v Žilinskom kraji darí
  • Poslanec Podmanický o programovej konferencii
  • Župa bude hospodáriť s viac ako 167–miliónovým rozpočtom
  • Vyhlásenie mimoriadnej situácie
  • Ruský veľvyslanec Fedotov navštívil Turzovku