Dnes je: 26. 09. 2021 Meniny má: Edita
Naše Kysuce

Ubytovanie Kysuce

Top linky z Kysúc

Info z Čadce

Osobnosti KysúcTuriec online

Reštaurácia Príma

Ruský veľvyslanec Fedotov navštívil Turzovku

TURZOVKA - Ruská federácia patrí medzi najvýznamnejších partnerov zahraničného obchodu so Slovenskom. Dôkazom toho je i spolupráca ruských železníc s jednou z najväčších firiem v našom meste – spoločnosťou I. Tran.

Aj z tohto dôvodu navštívil v utorok 29. októbra Turzovku veľvyslanec Ruskej federácie Alexey Leonidovič Fedotov. Jeho prvé kroky viedli do textilnej spoločnosti, kde ho privítal generálny riaditeľ Ivan Trančík spolu s námestníkom Jozefom Kyzekom a predsedníčkou rady zamestnancov Janou Šulekovou.

Na úvod k príjemnej atmosfére prispeli deti z FS Bukovinka, ktoré mu okrem kysuckých piesní zahrali aj ruskú „Kaťušu“. Počas  spoločného stretnutia generálny riaditeľ informoval o histórii a súčasnom stave fabriky a exporte do Euroázijských krajín. Vývoz do Ruska tvorí viac ako polovicu produkcie firmy. Vedenie spoločnosti tiež predstavilo novú kolekciu výrobkov. Ukázalo priestory firmy a produkty, ktoré sú určené na vývoz napr. oblečenie pre nemeckých poštárov či fanúšikov športu. Predstaviteľ ruskej federácie sa stretol aj so zamestnankyňami, ku ktorým sa prihovoril : „Som veľmi rád, že sa môžem stretnúť s Vami vo Vašom podniku. Chcel by som sa predovšetkým poďakovať za dobrú a kvalitnú produkciu, ktorá je veľmi užitočná na ruskom trhu. Tiež sa chcem poďakovať za prínos spolupráce medzi Ruskou federáciou a Slovenskou republikou.“

Po návšteve firmy sa veľvyslanec presunul na Mestský úrad v Turzovke, kde ho privítal primátor mesta Ľubomír Golis a jeho zástupkyňa Viera Belková. V úvodnom slávnostnom príhovore primátor mesta predstavil históriu a súčasnosť Turzovky, vyzdvihol  dôležitú spoluprácu Ruskej federácie so  Slovenskom a nezabudol spomenúť ani 70. výročie oslobodenia našej vlasti ruskými vojakmi. Po ňom začala plodná diskusia veľvyslanca RF  s poslancami Mestského zastupiteľstva a podnikateľmi. Predstavitelia mesta prejavili záujem o sprostredkovanie partnerstva s rovnomenným mestom v Ruskej federácii. Podľa informácií od veľvyslanca sa ruská Turzovka nachádza v Saratovskej oblasti. Podnikatelia z nášho mesta a regiónu prejavili záujem o spoluprácu s ruskými firmami najmä v oblasti drevospracujúceho priemyslu a nábytkárstva. Rozoberali  jej možnosti vzhľadom k sankciám, ktoré aktuálne platia v ekonomickej oblasti. Alexey Leonidovič Fedotov prisľúbil pomoc pri zorganizovaní stretnutia podnikateľov oboch krajín na veľvyslanectve v Bratislave.

Veríme, že táto návšteva pomôže k zlepšeniu ekonomickej situácie kysuckých firiem, zvýšeniu zamestnanosti, ale aj k rozšíreniu medzinárodnej partnerskej spolupráce.

Ďalšie články z kategórie Politika

  • Nemeckým investorom sa v Žilinskom kraji darí
  • Poslanec Podmanický o programovej konferencii
  • Župa bude hospodáriť s viac ako 167–miliónovým rozpočtom
  • Vyhlásenie mimoriadnej situácie
  • Nominujte osobnosť Žilinskej župy