Dnes je: 26. 09. 2021 Meniny má: Edita
Naše Kysuce

Ubytovanie Kysuce

Top linky z Kysúc

Info z Čadce

Osobnosti KysúcTuriec online

Reštaurácia Príma

Poslanec Podmanický o programovej konferencii

ČADCA - Poslanec a okresný predseda Smeru v Čadci Ján Podmanický si myslí, že verejná diskusia o programovej konferencii sa naschvál preceňuje, aby sa vytvoril umelý dojem, že strana má veľké vnútorné problémy.

Na konferenciu najsilnejšia vládna strana pozýva aj sociálnych demokratov zo zahraničia. Účasť na predpoludňajšom bloku konferencie prisľúbil český premiér Bohuslav Sobotka a predseda Sociálnodemokratickej strany Nemecka Sigmar Gabriel. Popoludní už budú vystupovať slovenskí sociálni demokrati.

Poslanec NR SR a okresný predseda Smeru v Čadci Ján Podmanický si myslí, že celá verejná diskusia o programovej konferencii Smeru sa naschvál preceňuje, aby sa vytvoril akýsi umelý dojem, že Smer má veľké vnútorné problémy.

"Pritom ide o normálnu vnútornú diskusiu, ktorá prebieha v každej politickej strane. Je celkom prirodzené, že po tom, čo sme tretíkrát zostavili vládu, sa chceme na chvíľu zastaviť a porozprávať sa o nových impulzoch a nových témach," povedal Podmanický pre agentúru SITA.

Viaceré médiá podľa neho naschvál vytvárajú dojem, ako by sa Smer rozpadal. "Pritom pravda je taká, že pri takmer 20-tisíc členoch je prirodzené, že niektorí členovia majú na činnosť strany iné názory, niektorí aj zásadne iné. Odchody zo strany sa diali aj v minulosti, kritika zaznievala aj v minulosti, nedeje sa nič nové. Len teraz sa niekto pokúša vytvoriť obraz, že sa začal nejaký proces. Smer je úspešnou politickou stranou, tretíkrát je vo vláde, má funkčné štruktúry, na čelných pozíciách štátu má schopných lídrov," zdôraznil Podmanický.

Podmanický očakáva upokojenie situácie

Podmanický vníma, že Smer porovnávajú s HZDS alebo SDKÚ. "Autori týchto myšlienok si však neuvedomujú alebo nechcú uvedomiť jeden zásadný rys Roberta Fica, ktorý ho odlišuje od iných lídrov strán. Robert Fico nelikviduje potenciálnych konkurentov v strane. Nezbavil sa ani svojich najväčších kritikov, naopak, vždy hľadal cestu, ako stranu udržať kompaktnú. Nebál sa do vysokých štátnych pozícií posúvať ľudí, ktorí by sa mu mohli stať konkurenciou," konštatoval Podmanický s tým, že premiér má v strane prirodzenú autoritu.

Pripúšťa však, že niektorí členovia mohli mať v poslednom čase pocit, že strana stagnuje. "Boli tu totiž aj objektívne okolnosti: zdravotné problémy predsedu, zostavovanie vlády, európske predsedníctvo, kandidatúra Miroslava Lajčáka, Bratislavský summit – to všetko zaberalo predsedovi strany čas, ktorý nemohol venovať vnútorným straníckym záležitostiam," povedal Podmanický.

Od programovej konferencie preto Podmanický očakáva predovšetkým upokojenie situácie. "Predpokladám, že načrtneme témy, ktoré by mali byť pre nás dominantné v ďalšom období. Musíme zareagovať aj na systematické mediálne lynčovanie našich predstaviteľov, v mnohých prípadoch celkom vymyslené. Pozornosť by sa podľa mňa mala zamerať aj na viaceré konkrétne riešenia. Ja si myslím, že by sme mali otvoriť tému razantného zvyšovania čistých príjmov nižšej a strednej triedy. Ak má štát dobré hospodárske výsledky, mali by sme túto tému otvoriť," uviedol.

Podľa Podmanického by Smer mal otvoriť aj tému zásadných investícií do nemocníc, tak, aby v každom regióne bola moderná a vybavená nemocnica. "Mali by sme riadne pritlačiť aj na odbúravanie byrokracie, možno by bola namieste otázka skrátenia lehôt na vybavovanie bežnej agendy," dodal.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Ďalšie články z kategórie Politika

  • Nemeckým investorom sa v Žilinskom kraji darí
  • Župa bude hospodáriť s viac ako 167–miliónovým rozpočtom
  • Vyhlásenie mimoriadnej situácie
  • Ruský veľvyslanec Fedotov navštívil Turzovku
  • Nominujte osobnosť Žilinskej župy