Dnes je: 26. 09. 2021 Meniny má: Edita
Naše Kysuce

Ubytovanie Kysuce

Top linky z Kysúc

Info z Čadce

Osobnosti KysúcTuriec online

Reštaurácia Príma

Aneta Kašubová vybojovala na akvatlone zlato

ČADCA - Po zimnej príprave triatlonisti z triatlonového klubu Žabka Čadca absolvovali počas víkendu prvé preteky akvatlon v Mojmírovciach. V kaštieli Mojmírovce sa uskutočnil prvý ročník Zimného akvatlonu pre všetkých, kde pre našich triatlonistov bolo dôležité nazbierať čo najviac bodov na začiatok svojich pozícii v slovenskom pohári. Za Čadcu sa na štart postavili triatlonisti Aneta Kašubová (2000), Alexandra Mináriková (2000), Matej Slivka (2001) - starší žiaci a Karolína Kašubová (2003) – mladšia žiačka. Starších žiakov čakala trať pozostávajúca z 0,4 km plávania v bazéne a 2 km beh v okolí kaštieľa.

Najväčšie prekvapenie pripravila trénerom triatlonistka Anetka Kašubová, ktorá vynikajúcim výkonom obsadila 1. miesto. Na plaveckom úseku vyplávala (4. miesto) a na bežeckom úseku svojou najlepšou disciplínou dokázala predbehnúť všetky pretekárky a s vynikajúcim časom dobehnúť do cieľa prvá. V kategórii starších žiačok sa výborne darilo aj triatlonistke Alexandre

Minárikovej, ktorá po absencii plaveckých tréningov vyplávala (7. miesto) a na bežeckom úseku zabojovala a obsadila vynikajúce 6. miesto. Z chlapcov zastupoval TK Žabka Čadca triatlonista Matej Slivka, ktorý sa prvýkrát postavil na štart v kategórii starší žiaci. Na plaveckom úseku 0,4 km prekvapil a obsadil vynikajúce (5. miesto), ale po bežeckom úseku klesol na konečné 9. miesto.

Najmladšia triatlonistka Karolínka Kašubová bojovala s veľkou konkurenciou. Po nevydarenom plaveckom úseku (0,2 km) sa jej podarilo na trati dlhej 1 km medzi súperkami bežecky dotiahnuť konečné 12. miesto. K výsledkom blahoželáme a držíme palce v ďalšom zbieraní bodov do slovenského pohára.

Foto: Triatlonisti TK Žabka Čadca: Matej Slivka, Aneta Kašubová, Alexandra Mináriková, Karolína Kašubová

Ďalšie články z kategórie Šport

  • Vianočná rozlúčka s bazénom
  • 33. ročník Krasňanskej desiatky
  • KHL: Marián Mosor riešil 49 striel!
  • Vzpierači z Krásna excelovali
  • KHL: Favoriti potvrdili predpoklady